Ucz się angielskiego z profesjonalistami

Konieczność nauki czy nowe hobby?

Mówi się, że żeby dobrze nauczyć się danego języka trzeba mieć z nim stały kontakt. Dobrym pomysłem na obcowanie z językiem angielskim może być sięgnięcie po lektury w tym języku. Przy czym niekoniecznie muszą być to książki przeznaczone do nauki, w których zamieszczono wyselekcjonowane teksty wprowadzające kolejne listy słownictwa. Lektury można dobierać samodzielnie. Książki w języki angielskim stają się w Polsce coraz bardziej popularne i często można je znaleźć w bibliotekach lub w dobrych księgarniach. Osoby, które lubią czytać mogą połączyć swoje hobby z nauką i dzięki kolejnym książkowym pozycją uczyć się języka.

Stara dobra Agatha Christie

Dobrym pomysłem, dla osób które chcą zacząć swoją przygodę z angielską literaturą jest sięgnięcie po książki, które już się dobrze zna – takie, które czytało się wcześniej w języku polskim. Można sięgnąć chociażby po kryminały Agathy Christie i zapoznać się z przygodami Herkulesa Poirot lub Panny Marple w oryginale. Gatunek książek po które się sięga nie ma większego znaczenia. Warto jednak pamiętać, że na ogół kryminały, horrory i thriller posługują się łatwiejszym i mniej wyszukanym słownictwem. Największym wyzwaniem będzie czytanie literatury pięknej i książek należących do klasyki. Osoby najbardziej zaawansowane mogą sięgnąć na przykład po dzieła Juliusza Shakespearea. Z pewnością będą stanowiły one nie lada wyzwanie, ponieważ znajdują się w nich archaizmy i słowa, które nie występują już we współcześnie używanych języku angielskim.

Nie ma to jak bajka na dobranoc

Ucząc się angielskiego warto również sięgnąć po książki dla dzieci, te które pamięta się ze swojego dzieciństwa. Na ogół pisane są zdecydowanie łatwiejszym językiem, więc powinien je zrozumieć każdy, nawet ten kto dopiero zaczyna naukę języka. Można dzięki nim zapoznać się również z brytyjskimi tradycjami i zwyczajami. Sięgnięcie po tego typu książki, na przykład przygody Kubusia Puchatka, może być również świetnym rozwiązaniem w nauce dzieci lub młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.